СІВЕРСЬКИЙ ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
  Новини
  Партнери
  Річні звіти
  Про організацію
  Повідомлення ЗМІ
  Онлайн консультація
  Бібліотека
  В рамках проекту Синергія
  Ми на YouTube
  Гостьова книга
  Контактна інформація

19.03.2024

Ви 1475535 відвідувач
на цій сторінці
Написати Web-майстеру
Web-майстер
Тимко В.А.
/Smash/


Ми на YouTube

Документальний серіал «Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада». Частина перша.

     Що спільного між містами Піза та Магдебург? Як вони вплинули на Україну? Чим вигідне самоврядування – як громадянину, так і державі? Що спільного між війтом та головою, ратушею та радою, райцями і депутатами, бюргерами та міщанами? Звідки надходили кошти до міської скарбниці і як вони витрачалися? Чому в давнину міські посадовці законно брали хабарі? Чи продавалася земля у середньовічному місті? Що це – право нерівності? Як за середньовіччя виглядав справжній капець? Звідки пішла традиція влаштовувати вечоринку після отримання диплому? Кого можна назвати партачем? Чому ярмарок вважається святом? Хто заборонив вагітним жінкам запрошувати до себе подруг та веселитися?
Дивитись

Документальний серіал «Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада». Частина друга.

     Яке українське місто за середньовіччя два тижні було столицею Європи? Де за козацької України проходив кордон Європи? За що кияни втопили в Дніпрі власного війта? Чому полтавці фальшували інформацію про право на самоврядування свого міста? Навіщо за часів Речі Посполитої держава забороняла євреям переселятися на Лівобережжя України, але зрештою – дозволила? Хто такі капітани на Лівобережжі? Чи мали православні рівні права з католиками в українських містах? Чому українські міста перейшли на бік поляків, а не росіян? Чому українські міщани конфліктували з українськими козаками? Чи може коваль працювати писарем? Кому наприкінці вісімнадцятого століття заважало самоврядування?
Дивитись

Документальний серіал «Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада». Частина третя.

     Навіщо одесити направили до Санкт-Петербургу діжку з апельсинами? Як у другій половині ХІХ ст. Російська імперія відстояла своє місце в Європі? Чи може на виборах голосувати майно? Що таке «думська демократія»? Чи існували в Галичині міські ради до революції? Чи була в Херсоні ратуша? Як поїздка міського голови Харкова до Дрездена вплинула на розвиток міста? Що спільного між першою електростанцією та Володимирським собором у Києві? Чому Чернігівська міська дума відмовилася платити за прокладання водогону? Як будівництво трамвайних ліній може засвідчити прагнення бути європейцями? Чому на початку ХХ ст. міста на українських землях мали неукраїнський характер? Коли в Україні відбулися перші демократичні вибори? Чи могли міські думи протистояти більшовикам?
Дивитись

Документальний серіал «Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада». Частина четверта.

     Коли і чому міське самоврядування на теренах України було ліквідоване вдруге? Що є найбільшим досягненням України у ІІ Світовій війні? Чому «хрущовки» стали символом модернізації? Що спільного між СРСР та Південно-Африканською республікою? Що робило радянське суспільство примітивним? Коли в Україні було відновлено самоврядування? Що таке – територіальна громада? Чому їй (їм) постійно не вистачає грошей? Що таке – принцип субсидіарності? Чи поширюється він на українські міста? Чи треба ввести екзамени для бажаючих балотуватися на посади сільських, селищних та міських голів? Як бюрократія може допомогти побудувати Європу в Україні?
Дивитись

Документальний серіал «Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада». Промо-ролик.

     Промо-ролик чотирьох-серійного документального серіалу "Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат -- дума -- рада ". Створений громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки МФ «Відродження».
Дивитись

Відкрий Європу для себе.

     Презентація діяльності Центрів європейської інформації.
Дивитись

Самоврядування: європейський досвід

     «Точка зору» -- передача телеканалу «Рада» від 18 квітня 2012 р. Тема -- «Самоврядування: європейський досвід». Йдеться про документальний серіал «Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат -- дума -- рада» та ключові засади декларацій про місцеве самоврядування на реальність сучасної в сучасній Україні.
Дивитись

Екскурсія по Чернігову

     Екскурсовод Володимир Пилипенко. Організатор: Сіверський інститут регіональних досліджень. Екскурсію влаштовано з нагоди дня Європи 21травня 2011р.
Дивитись

У допомогу студенту

     Документальний фільм «Чернігівська наукова книга» належить до циклу передач ДТРК «Культура» «Книжковий сад». Один з двох його підзаголовків -- «У допомогу студенту», адже йдеться про зустріч читачів з авторами невеликих науково-популярних книг краєзнавчого характеру. У виданнях розповідається про минуле Чернігова, Ніжина, Коропа, Сосниці, Новгорода-Сіверського. Інший підзаголовок стрічки, «Європейське місто», адже автори прагнули показати, що робить наші міста європейським.
Презентація відбулася наприкінці 2010 року зусиллями Чернігівського центру європейської інформації обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка, Сіверського інституту регіональних досліджень, Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Тоді ж ЧОДТРК «Сівер-Центр» записала інтерв'ю з її учасниками. Завдяки цим зйомкам, а також роботі в Чернігові та Ніжині операторів Павла Олійника і Олександра Довбенка створено телеверсію події. Змонтувала стрічку режисер Галина Загороднюк.
Дивитись

«Чернігівська наукова книга» – передача з циклу «Книжковий сад»

     Про спільну видавничу діяльність Чернігівського центру підвищення кваліфікації державних службовців та Сіверського інституту регіональних досліджень розповідає кандидат історичних наук Володимир Бойко. Йдеться про книги з історії та держаного управління Чернігіво-Сіверщини, України, Росії, Беларусі, які були надруковані зазначеними інституціями у 2003 – 2008 рр.
     Фільм підготовлений ТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж – Галина Загороднюк.
Дивитись

Діалоги про Джеймса Мейса

     "Діалоги". Програма ЧДТРК "Культура", Лариса Івшина про Джеймса Мейса.
Дивитись

Україна-НАТО-Росія

     ОДТРК "Олтава", програма цикл Україна - Європа. Взаємини Україна-НАТО-ЄС-Росія.
Дивитись

Скрижалі нашої історії. Чернігів.Заснування стародавнього міста.

     Про заснування Чернігова, легенди які з цим пов'язані , чернігівські кургани та церки, де і коли сформувалося місто Чернігів, про все це розповідає доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко.
     Фільм підготовлений ДТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж -- Галина Загороднюк.
Дивитись

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Княжий дитинець Храмова архітектура ХІ ст.

     Головна увага приділена Спасо-Преображенському собору, що вперше згаданий в літописі 1036 року. Він вважається однією з двох найдавніших споруд Київської Русі. Розповідає -- кандидат історичних наук, зберігач фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна.
     Фільм підготовлений ДТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж -- Галина Загороднюк.
Дивитись

Скрижалі нашої історії. Чернігів.Архітектура раннього християнства. Болдіна гора. Антонієві печери.

      Заснування у Чернігові на Болдиній горі Святим Антонієм печерного монастиря -- ХІ ст. Політична боротьба пов'язана, з Антонієм. Про нині відкритий для огляду підземний комплекс розповідає завідувач відділу наукових досліджень Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Володимир Руденок.
     Фільм підготовлений ДТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж -- Галина Загороднюк.
Дивитись

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Дитинець. Скарби Борисоглібського собору.

     Пам'ятка історії та архітектури доби Київської Русі Борисоглібський собор (ХІІ ст.) в Чернігові. Побудова, історична доля та експозиція, яку зараз можуть оглянути відвідувачі. Розповідає кандидат історичних наук, зберігач фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна.
     Фільм підготовлений ДТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж -- Галина Загороднюк.
Дивитись

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Архітектурний шедевр ХІІ -- ХІІІ ст. Церква Параскеви П'ятниці

     Хто, коли і за яких обставин заснував церкву? Які зміни відбувалися протягом наступних років в її архітектурі і чому? Як відбувалися піднесення, руйнація та відновлення шедевру давньоруської архітекутри? На ці та інші запитання відповідає доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко.
     Фільм підготовлений ДТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж -- Галина Загороднюк.
Дивитись

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Троїцько-Ільїнський монастир

     Спорудження Ільїнської (ХІІ ст.) та Трапезної (ХVII ст.) церков, заснування монастиря, побудова Троїцького кафедрального собору (ХVII ст.), своєрідність поєднання в ньому європейських архітектурних стилів -- бароко та готики. Роль архієпископа Лазаря Барановича. Про це та інше розповідає кандидат історичних наук, доцент кафедри слов'ян Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка Олександр Тарасенко.
     Фільм підготовлений ДТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж -- Галина Загороднюк.
Дивитись

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Дитинець. Дзвіниця гетьмана Івана Мазепи. Колегіум.

     Йдеться про заснування навчального закладу -- колегіуму та гетьмана Івана Мазепу як його патрона. Про побудова навчального процесу, зокрема засоби стимулювання студентів (учнів) до навчання, побут вихованців, їх розваги, відомих випускників розповідає кандидат історичних наук, зберігач фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна.
     Фільм підготовлений ДТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж -- Галина Загороднюк.
Дивитись

Скрижалі нашої історії. Чернігів. Єлецький Свято-Успенський монастир.

     Про заснування у ХІІ ст. Успенської церкви, виникнення Єлецького монастиря, реконструкцію в стилі українського бароко за козаччини, історичні зв'язки з родиною Лизогубів, а також про інші монастирські споруди розповідає кандидат історичних наук, доцент кафедри слов'ян Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка Олександр Тарасенко.
     Фільм підготовлений ДТРК «Культура» (http://cultureua.com/). Режисер та монтаж -- Галина Загороднюк.
Дивитись

Школа у Ворзелі, витоки Сіверського інституту.

      У цьому році виповнюється десята річниця від заснування громадської організації «Сіверський інститут регіональних досліджень». Ідея ж створення Сіверського інституту народилася у червні 2000 р. під час літньої школи «Нові підходи і вирішення в сучасних історичних дослідженнях: методологія, історіографія, культура наукового дослідження» у містечку Ворзелі Київської області. Організована Товариством дослідників Центрально-Східної Європи за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» Школа зібрала молодих науковців-істориків регіональних вищих навчальних закладів.
     До вашої уваги документальний фільм за результатами події, що підготовлений Чернігівською обласною державною телерадіокомпанією «Сівер-Центр» за ініціативою її учасників .
Дивитись

Лекція "Візові питання у відносинах Україна -- ЄС".

     Наталія Пархоменко -- експерт Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України.
     Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Основи зовнішньої політики та європейської інтеграції України".

     Дмитро Шульга -- старший менеджер Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження". Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Лісабонський договір: що він змінив".

      Девід Стулік -- прес-аташе представництва Європейського Союзу в Україні.
      Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Як знаходити відповіді на запитання користувачів ЦЕІ?".

     Роберт Хорольський -- експерт з правових питань українсько-європейського дорадчого центру з питань законодавства (UEPLAC), кандидат юридичних наук, доцент.
     Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Програми ЄС для української молоді. Презентація програми «Молодь в дії»".

     Оксана Бондар -- керівник громадської організації «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив», голова Ради Мережі Центрів європейської інформації в Україні.
     Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Програми ЄС у сфері культури та Україна".

      Олександр Буценко -- директор Центру розвитку «Демократія через культуру», експерт Ради Європи з питань культурної політики, радник голови Держкомітету з питань національностей і міграції.
      Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Програми ЄС у сфері науки та Україна".

      Тарас Кінко -- директор Благодійного фонду «Місія інтелектуальних ініціатив», журналіст, письменник, популяризатор науки.
      Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Програми ЄС у сфері освіти та Україна".

      Тетяна Огаркова -- головний редактор веб-сайту «Європейський освітній портал», старший викладач, заступник керівника докторської школи НАУКМА.
      Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Актуальний стан відносин Україна -- ЄС: Порядок денний асоціації та перспективи поглиблення інтеграції. Східне партнерство".

      Ірина Солоненко -- директор Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».
      Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Україна за двадцять років".

     Георгій Касьянов -- директор освітньої програми Міжнародного фонду "Відродження".
      Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

Лекція "Як Європейський Союз долає світову фінансово-економічну кризу?"

      Вероніка Мовчан -- директор з наукової роботи ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій».
      Семінар-треніг для представників Центрів європейської інформації з питань євроінтеграції, що пройшов 20-24 вересня 2010 року в Чернігові.
Дивитись

     Фотографії з парку мініатюр у Брюсселі, де е представлені копії споруд з усіх країн Європейського союзу.

Дивитись

Хмарочоси

     Фотографії з центральної частини Нью-Йорка -- Манхеттена: Wall street, Empire State Building, місця, де були хмарочоси-близнюки, Гудзон, Манхеттен зверху
Дивитись

Фортеця Меджибіж Хмельницької області

     Фотографії з фортеці у Меджибожі Хмельницької області -- стіни, башти, колишній палац, господарські споруди.
Дивитись

Бельгія. Антверпен

     Фотографії Антверпена, зроблені Володимиром Бойком та Ніною Кириченко -- залізничний вокзал (зовні та зсередини), вечірня набережна, прогулянка вулицями старого і не дуже міста, ратуша, площа ринок, замок, пам'ятки колишньої столиці Бельгії.
Дивитись

Чорнобиль.

     Фотографії зроблені в 2006 році в місті Прип'ять.
Дивитись

Батурин. Фортеця.

     Фотографії реконструйованої Батуринської фортеці та її об'єктів
Дивитись

Мандри за дощем.

     Фотографії різних років та з різних країн, поєднані дощем. Можна побачити: Казімеж Дольний, Бухарест, Варшава, Краків, Люблін, Філадельфія.
Дивитись

Хотинський форт

     Фотографії різних років Хотинської фортеці -- на з Дністра, біля мур, всередині...
Дивитись

Кримський етюд

     Фотографії з Ай-Петрі -- на шляху до вершини та на вершині (вид Південного берегу Криму, плато, вершина), а також Ластівчине гніздо, море, камені, залів.
Дивитись

Варшава. Королівський замок.

     Фотографії зовнішнього вигляду та інтер'єрів Королівського замку у Варшаві.
Дивитись

Варшава

     Фотографії нічної Варшави: королівський замок, президентський палац, Академія наук.
Дивитись

Краків

     Фотографії нічного міста -- площа ринок, кафедральний собор, нічний клуб, резиденція єпископа, костьоли.
Дивитись

Нічний Брюссель та вечірній Антверпен.

     Фотографії вечірнього Антверпена та нічного Брюсселя: набережна, залізничний вокзал, площа ринок, ратуша, панорама столиці ЄС.
Дивитись

Осінній Краків

     Фотографії Вавелю, оборонний споруд Кракова та дечого іншого.
Дивитись

Осінній Люблін

     Фотографії Люблінського замку, вулиці та відомі і не дуже споруди міста.
Дивитись

Румунія: селянська садиба

     Фотографії з музею під відкритим небом у Бухаресті, де представлені будинки з різних регіонів країни.
Дивитись

З питаннями звертатися: siver.admin(at)gmail(dot)com

Новини Назад Вгору Вперед